Ratioparts akcija Solo 70 Kaaz 3 metų garantija

Patarimai norintiems sveikos ir gražios vejos

Kiekvienai vejai labai svarbus azotas ir skirtingoms vejų rūšims reikalingas jo kiekis skiriasi. Dažnas vejos tręšimas turi įtakos ne tik vejos išvaizdai, tačiau ir priežiūrai,kadangi kuo daugiau tręšite veją, tuo dažniau ją turėsite nupjauti.

Tręšimas trąšomis. Dieną arba dvi prieš tręšimą, kruopščiai palaistykite savo veją. Kai žolė išdžius, tręškite. Tada vėl šiek tiek palaistykite. Antrasis palaistymas yra svarbus, nes jis nuplauna trąšas nuo žolės lapų į dirvą. Venkite tręšti sausros metu, kai veja yra parudavusi arba nuvytusi nuo drėgmės trūkumo.
Tręšimas žole. Tręšiant šiuo metodu nupjauta žolė yra paliekama ant vejos. Nupjauta žolė gali suteikti iki 25 procentų jūsų vejai reikalingų trąšų, taip sutaupant jums laiko ir pinigų. Norint tręšti žole, jums nereikia specializuotos mulčiavimo žoliapjovės, tačiau galima pakeisti dabartinį žoliapjovės peilį į mulčiavimo peilį, kuris žolę pjausto mažesniais gabalėliais, kurie greičiau suyra.
Dirvos aeracija. Jei planuojate aeruoti savo veją, nepamirškite jos po to patręšti. Veja gauna naudos iš dirvos aeracijos, kuri sukuria skylutes dirvoje ir atidengia žolinių augalų šaknų zoną. Šios skylutės leidžia vandeniui, trąšoms ir orui tiesiogiai pasiekti žolės šaknis.
Kompostas kaip trąša. Komposto naudojimas vejos tręšimui yra vienas iš ekologiškų pasirinkimų vejos priežiūrai. Komposto vejai teikiamą azotą žolės šaknys pasisavina palengva. Kompostas ne tik tręšia žolę, bet taip pat ir pačią dirvą. Komposte yra mikroorganizmų, mikroelementų ir organinių medžiagų - elementų, kurie maitina dirvožemį ir skatina požeminę aplinką jūsų vejoje. Norėdami paskatinti smarkų augimą, ant vejos paskleiskite ploną komposto sluoksnį ankstyvą pavasarį. Kiekvieną kartą planuodami aeruoti, paskleiskite kompostą ant aeruotos vejos, taip praturtindami dirvožemį ir pagerindami šaknų būklę. Taip pat, rekomenduojama kompostą naudoti prieš persėjant veją. Ant pievos pridėkite komposto po kelis kastuvus keliose vietose. Paskleiskite kompostą tarp žolės augalų naudodami apverstą grėblį. Paskleidus kompostą ant vejos, palaistykite ją, kad padėtumėte kompostui "susilieti" su dirva. Paskutinis komposto sluoksnis turėtų būti pakankamai plonas, kad vis dar matytumėte žolės lapus po jo paskleidimo.