Ratioparts dalys Solo 70

Kaip išsirinkti vejapjovę

Kokią vejapjovę rinktis?

 

Pirmiausia reikia įvertinti savo vejos plotą, vejapjovės tipą ir norimą komforto lygį. Kad pasirinkti būtų lengviau, pateikiame pagrindinius vejapjovių tipus ir jų aprašymus:

  • Mechaninės vejapjovės. Šio tipo vejapjovės yra valdoma tik žmogaus rankomis, o tai reiškia, kad pjovimui reikės įdėti daugiau fizinių pastangų. Su šio tipo vejapjove patogu pjauti mažesnius plotus (iki 1 aro), kuriuose galėsite lengvai ir greitai judėti nelygiu paviršiumi, apvažiuoti medžius, gėlynus ar kitas sodo kompozicijas.

  • Vejapjovės traktoriukai. Tai – bene populiariausias vejapjovės tipas, su kurio komfortiškai nupjausite nuo vidutinės (10-30 arų) iki didelės vejos (30 ir daugiau arų). Kuo didesnis pjovimo plotas, tuo galingesnis traktoriukas turėtų būti. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, koks yra šio įrenginio pjovimo agregato plotas; šis matmuo gali svyruoti nuo 66 cm iki 132 cm ir daugiau, o plotą rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į tai, ar jūsų sode yra siaurų pravažiavimų tarp medžių ar kitų kiemo elementų.

  • Vejapjovės robotai. Robotai vis dažniau ateina į pagalbą žmogui atliekant buities darbus, o vejos pjovimas – ne išimtis. Roboto vejapjovės darbinio ploto pajėgumas gali svyruoti nuo 250 iki 5000 m² (2,5 – 50 arų), tad jis patenkins tiek turinčių mažą, tiek didelę veją poreikius. Taip pat patogu tai, kad daugelis vejapjovių robotų gali dirbti net ir lietingomis oro sąlygomis, o žmogaus įsikišimo į šio prietaiso darbą prireiks tik tuomet, jei jūsų sode yra paviršių, kurie nėra viename lygyje. Tokiu atveju jums reikės perkelti robotą iš vienos vietos į kitą.

 

Elektrinė, benzininė ar akumuliatorinė?

 

Vejapjovių varikliai būna trijų tipų: elektriniai, benzininiai ir akumuliatoriniai. Kiekvienas iš šių variklių turi savų privalumų:


 

  • Benzininės. Benzinu varomos vejapjovės – ypač patogios pjauti didesniems plotams, nes nėra jokių laidų, o pjovimo laikas yra ilgiausias, lyginant su kitais variklių tipais. Tiesa, šis variklio tipas reikalauja kiek daugiau priežiūros (reikia nuolatos pilti kurą, laikyti kažkur jo atsargas, pilti tepalą), taip pat benzininė vejapjovė yra sunkesnė už elektrinę ar akumuliatorinę. Populiariausių benzinu varomų vejapjovių galingumas svyruoja nuo 2 iki 20 arklio galių.

  • Elektrinės. Tai – vejapjovės tipas, kuris veikia įjungus prietaisą į rozetę. Pagrindinis nepatogumas yra tas, kad elektrinės žoliapjovės judėjimą gali riboti laidas, tačiau jei jūsų vejos plotas nėra didelis, tuomet tai nesudarys nepatogumų. Šios vejapjovės yra lengvesnės nei benzininės, skleidžia mažiau vibracijos, o eksploatavimas yra paprastesnis ir kiek pigesnis. Populiariausių elektra varomų žoliapjovių galingumas svyruoja nuo 1000 iki 1800 W.

  • Akumuliatorinės. Šios vejapjovės yra belaidės ir veikia varomos akumuliatoriaus. Tai – puiki alternatyva ieškantiems ne benzinu varomos žoliapjovės ir norintiems neapriboti savo pjovimo ploto. Tiesa, akumuliatorių pakrauti reikės pakankamai dažnai, o nenorintiems to daryti, rekomenduojama įsigyti bent 2 akumuliatorius, kad vienam išsikrovus, galėtumėte nelaukdami jį pakeisti kitu.

Rekomendacijos renkantis vejapjovę pagal pjovimo plotą:

 

Vejos plotas

Darbinis pjovimo plotis

200 kv.m  (2 a.)

32 cm

350 kv. m  (3,5 a.)

40 cm

500 kv. m  (5 a.)

40 - 45 cm

1000 kv. m  (10 a.)

45 - 53 cm

2000 kv. m  (20 a.)

53 - 56 cm

 

Idealiam vejos pjovimo užbaigimui kartu su vejapjove specialistai rekomenduoja turėti dar kelis sodo įrankius: 

  • Krūmapjovė - trimeris. Šis prietaisas skirtas pasiekti toms vejos vietoms, kurių įprasta vejapjovė nenupjauna – aplink medžius, gėlynus ar kitus sunkiai prieinamus pakraščius. Populiariausios yra benzininės krūmapjovės, kurių pagalba pasieksite net ir atokiausius sodo kampelius. 

  • Žolės žirklės. Sodo žirklės yra nepamainomos pagalbininkės ypač smulkiems vejos padailinimams atlikti, apgenėti augalus ar gyvatvorę. Naudodamiesi šiomis žirklėmis pasieksite didesniems prietaisams neprieinamas vietas.